Az elmúlt két és fél hónapban közel 1300 diák vett részt élménypedagógiai foglalkozásainkon. Nagy öröm és büszkeség! Izgatottan várjuk a folytatást a jövő évben is.
Emlékházunk 2024. november 1-től 2025 tavaszáig ZÁRVA TART.
Amennyiben nyitvatartási időn kívül szeretnének ellátogatni hozzánk, kérjük a következő e-mail címen, előzetesen jelentkezzenek be:
Nyitvatartási időn kívül nem érvényesíthetők a kedvezmények, mindenki számára egységesen 1500 Forintos belépőjeggyel látogatható az Emlékház.
Ünnepélyes keretek között avatták történelmi emlékhellyé a 2020-ra megújult Vörösmarty Emlékházat Kápolnásnyéken.
Forrás: feol.hu
Megnyílt Kápolnásnyéken a Szűcs Galéria. A Szűcs László kőszobrász-restaurátor művész munkáiból nyílt állandó kiállítás impozáns teret kapott a Vörösmarty Emlékház mellett
A Szűcs László szobrászművész alkotásaiból rendezett állandó kiállítás a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola, a Velencei-tavi Kistérségért alapítvány és a Velencei-tavi Terület- és Településfejlesztési Nonprofit Kft. együttműködésének köszönhetően jött létre.
A kiállítás kurátora: L. Simon László
Társkurátor: Bak Andrea
Látványterv: Bak Andrea
Kiállításrendezés: Marosfalvi Ákos, Miklovics Gyula és Bucsi Áron
Munkatársak: Kontur András és Rodics Eszter
Projektmenedzser: Varga Csaba
Építészeti tervezés: PLAN-ET Production Kft.
Kivitelezés: Terra Work Quality Kft.
A kiállítás a Petőfi Kulturális Program keretében, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával, a Magyar Nemzeti Múzeum és a Nemzeti Művelődési Intézet együttműködésével valósult meg.
Forrás: feol.hu
A Nemzeti Örökség Intézete és a Klebelsberg Központ együttműködésében Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program (NEP) indul ez év őszén, mely program fókuszában a nemzeti emlékezet és a közös szellemi örökségünkhöz való kapcsolódás áll, célja a fiatalok magyarságtudatának, nemzeti identitásának erősítése.
A programban 48 nemzeti és történelmi emlékhely vesz részt, köztük a Vörösmarty Mihály Emlékház is. A 2024. szeptemberében induló program keretében az állami és egyházi fenntartású köznevelési intézmények 7-11. évfolyamos tanulói a nemzeti és történelmi emlékhelyekre történő látogatásuk során élménypedagógiai foglalkozások keretében dolgozhatják fel a történelmünk kiemelkedő eseményeihez köthető helyszíneken látottakat. A Vörösmarty Mihály Emlékház e program keretében a „Hűség és hősiesség a 21. században: mit üzen nekem a Szózat?” című emlékezetpedagógiai foglalkozással vesz részt, amelyre várja az iskolák jelentkezését.
Hazánk történelmének kiemelkedő időszaka a nemzeti ébredés, a reformkor évtizedei, amelynek értékeit, örökségét közvetíteni leghitelesebben az üzeneteket megfogalmazó költő szülőhelyén – mintegy a gondolatok szülőhelyén (genius loci) – lehet. Nem kell mást tenni, csak ellátogatni Kápolnásnyékre, a Szózat költőjének szülőhelyére, ahol a fiatalok bebarangolhatják Vörösmarty Mihály lakhelyét, és rendhagyó élménypedagógia foglalkozás keretében megismerhetik hazánk második himnuszát, átérezhetik annak mondanivalóját, és megfogalmazhatják, mit üzen, mit jelent személyesen számukra Vörösmarty hazafias ódája.
További információ: